Largest eyewear range immediately available!
Ücretsiz teslim etme ve geri gönderme  
30 günlük geri verme hakkı  
Ara
0
Sepetim
 
Your basket is empty.
0
0
Güneş gözlükleri
Optik gözlükler
Spor gözlükleri

 
 
 

Şartlar ve Koşullar

 
Anasayfa  > Şartlar ve Koşullar
Şartlar ve Koşullar
 

Madde 1 Geçerlilik alanı

(1) Taşınır malların (bundan sonra: "ürün") satışı ve teslimatı hakkında,
müşteri olarak sizinle Edeloptics GmbH, Barmbeker Str. 20, 20354 Hamburg firması olarak bizim aramızda yapılan sözleşmelerde sadece aşağıdaki Genel İş Koşuları'nın (bundan sonra "GİK") sözleşmenin yapıldığı tarihte yürürlükte olan metni geçerlidir. Geçerliliği tarafımızca açıkça onaylamadığı sürece, öne süreceğiniz bundan farklı koşullar kabul edilmeyecektir.
(2) Bu GİK'ları sadece Medeni Yasa'nın 13. maddesi bağlamında tüketiciyseniz geçerlidir. Medeni Yasa'nın 13. maddesi bağlamında tüketici, kişinin ticari veya serbest meslek işleriyle ilgili sayılmayan bir amaç adına işlem yapan her gerçek kişidir.

Madde 2 Teklif ve Sözleşmenin Gerçekleşmesi

(1) Ürünlerimizin online mağazamızda, prospektüslerde, ilanlarda ve diğer reklam malzemelerinde ve Almanya Hamburg'daki mağazamızda olan sunumu hukuki olarak bağlayıcı bir teklif teşkil etmez, sadece sizin teklif vermeniz için bir davettir (invitatio ad offerendum).
(2) Online mağazamızda sipariş verirken "satın al" butonunu siparişin sonunda tıklayarak, sepetinizde bulunan ürünler için bağlayıcı bir sipariş vermiş olursunuz. Siparişinizin bize ulaştığını, siparişinizi bize gönderdikten hemen sonra e-mail ile onaylarız (giriş onayı). Giriş onayı satış sözleşmesi kabulü anlamına gelmez. Eğer online siparişinizi özel bir sipariş onayı sayesinde e-mail ile kabul edersek veya ürünü beş gün içersinde göndererek kabul edersek, o zaman satış sözleşmesi yapılmış sayılır.
(3) Sözleşme metnini kayıt ederiz ve sipariş verilerinizi e-mail ile size göndeririz. Bu GİK'larını her zaman burada görebilirsiniz.
Geçmişte yapmış olduğunuz siparişleri online müşteri hesabınızdan görebilirsiniz.

Madde 3 Fiyatlar

(1) Bütün fiyatlar, gönderi gideri hariç fiyatlardır. Ödemeniz gereken Kargo ücreti gönderi giderleri listesinde gösterilmiştir.
(2) Teslimat için, ürünü sipariş ettiğiniz tarihte geçerli olan etiket fiyatları, seçmiş olduğunuz para birimi bazında geçerlidir. Avrupa Birliği'ne dahil ülkelerden birine yapılan gönderilerde o ülkede geçerli yasal Katma Değer Vergisi bütün fiyatlara dâhildir. Avrupa Birliği dışındaki ülkelere yapılan gönderilerde Katma Değer Vergisi hesaplamıyoruz. Ancak gerekli durumlarda ithal vergisini ve diğer gümrük masraflarını, ürünü göndermemizi istediğiniz ülkede siz ödüyorsunuz. İsviçre'ye yapılan bir gönderide olası ithalat vergisini ve tüm gümrük masraflarını sizin için biz ödüyoruz, yani sizin için ülke para biriminde belirtilen fiyat, artı Kargo ücreti dışında başka herhangi bir masraf oluşmuyor.


Madde4 Ödeme şekilleri, teslimat, gönderi

(1) Aşağıda 2. ila 4. fıkralarda belirtilen hükümlerden farklı bir durum ortaya çıkmıyorsa,
satış fiyatının tamamı satış sözleşmesinin gerçekleşmesiyle derhal ödenmelidir.
(2) Aşağıdaki ödeme şekillerinden birini seçebilirsiniz:
  • Kredi kartı. Aşağıdaki kartları kabul ediyoruz: Visa, Mastercard, American Express. Kredi kartı ile ödemede ürünün gönderilmesiyle birlikte ödeme hesabınızdan tahsil edilir.
  • PayPal (Paypal üzerinden ödeme ile ilgili daha ayrıntılı bilgiyi www.paypal.de internet sitesinde bulabilirsiniz),
  • Peşin ödeme (sipariş onayımızdan sonra 10 iş günü içerisinde peşin ödeme yapılmalıdır. Ödeme en geç 21 gün sonra banka hesabımıza geçirilmezse sipariş otomatik olarak iptal edilir)


(3) Teslimat, ödeme girişinden sonra, teslimatta ödemeli olarak veya sizin sipariş verirken seçtiğiniz ödeme hizmeti veren tarafın ödeme riskini üstlenmesinden sonra gerçekleşir.
(4) Eğer konuyla ilgili olarak taraflar arasında açık mutabakat yapılmamışsa, gönderinin türünü, gönderinin yolunu ve nakliyeciyi takdirimize bağlı olarak biz tayin ederiz.
(5) Teslimat gecikmelerinde derhal size haber verilir.

Madde 5 Mahsup etme, alıkoyma

Mahsup etmeye ancak talepleriniz tartışmasız kabul edilebilecek türdense veya hukuken kesinleşmiş biçimde hükme bağlanmışsa hakkınız vardır. Alıkoyma hakkından sadece aynı hukuki ilişkiden kaynaklanan talepler nedeniyle yararlanabilirsiniz.

Madde 6 Geri verme hakkı

Ürünü online mağazamızdan satın aldıysanız aşağıdaki geri verme hakkına sahipsiniz:
Geri iade açıklaması:

Geri iade hakkı
Elinize geçen ürünleri neden belirtmeden 30 gün içerisinde geri göndererek iade edebilirsiniz. Bu açıklamanın metin formunda (örneğin, mektup, faks, e-posta) alınmasının ardından süre başlar, ancak ürünler alıcıya ulaşmadan önce (aynı ürünlerin tekrar gerçekleşen teslimatında ilk kısmi teslimatın ulaşmasından önce) başlamaz ve Alman Medeni Kanunu Giriş Yasası'nın (EGBGB) 2. madde, 246. fıkra ve 1. maddesi uyarınca bilgilendirme yükümlülüğümüzün ve Alman Medeni Kanunu'nun (BGB) 312g maddesi, 1. fıkrası, 1. bendi ve Alman Medeni Kanunu Giriş Yasası'nın (EGBGB) 246. maddesi, 3. fıkrası uyarınca yükümlülüklerimizin gerçekleştirilmesinden önce de başlamaz. Sadece paket halinde gönderilemeyen üründe (örneğin fazla hacimli mallar) geri iadeyi, metin formunda geri alma talebiyle de beyan edebilirsiniz. Sürenin korunması için ürünün veya geri alma talebinin zamanında gönderilmesi yeterlidir. Bu durumda geri gönderme işlemi masrafı ve tehlikesi mükellefiyetimiz altındadır. Geri gönderme veya geri alma talebi aşağıda belirtilen adrese yapılmalıdır:

Edeloptics GmbH
Straßenbahnring 19a
20251 Hamburg
Almanya
Faks: +49 40 689878-828
E-posta: info@edel-optics.com.tr
Geri alma talebinde ürün evinizden alınır.

Geri iadenin sonuçları Geçerli bir geri iade durumunda her iki tarafın aldığı hizmetler geri verilmelidir ve gerekirse yararlanılan kullanımlar geri verilmelidir. Hiç geri verilemeyen veya kısmen geri verilebilen veya sadece kötü bir durumda geri verilebilen eşyaların veya kullanımların (örneğin kullanım avantajları) zarar görmesi halinde tarafımıza değer tazminatı ödemelisiniz. Ancak kullanımların veya zarar görmenin nedeninin, özelliklerin veya fonksiyon şeklinin kontrolü sonucunda ortaya çıkan eşya kullanımından kaynaklanması durumunda eşyaların ve yararlanılan kullanımların zarar görmesi ile ilgili olarak değer tazminatı ödemelisiniz. ""Özelliklerin veya fonksiyon şeklinin kontrolü"" adı altında yaklaşık olarak mağazada mümkün olduğu ve bilindiği gibi ilgili ürünlerin test edilmesi ve denenmesi anlaşılır. Ödemelerin ibraz edilmesi ile ilgili yükümlülükler 30 gün içerisinde yerine getirilmelidir. Süre, sizin için ürünün veya geri alma talebinin gönderilmesi ve bizim için de alınması ile başlar.

Finanse edilen şirketler Bu sözleşmeyi bir kredi ile finanse ettiğinizde ve daha sonra geri iade hakkından yararlandığınızda, eğer her iki sözleşme ekonomik bir bütün oluşturuyorsa artık kredi sözleşmesine de bağlı değilsiniz. Bu özellikle bizim sizin kredi sağlayıcınız olmamız veya kredi sağlayıcınızın finansman bakımından katkımızdan istifade etmesi durumunda geçerlidir. İtiraz geçerli olduğunda veya ürün geri iade edildiğinde kredi daha önceden tarafımıza verilmişse, kredi sağlayıcınız itirazın veya geri iadenin hukuki sonucu ile ilgili olarak finanse edilen sözleşmeden yasalarımıza veya yükümlülüklerimize müdahil olabilir. Mümkün olduğunca sözleşme ile ilgili bir bağlayıcılığı önlemek isterseniz, geri iade hakkından yararlanın ve sizin için bir itiraz hakkı mevcutsa kredi sözleşmesine itiraz edin.

Geri iade açıklamasının sonu


Madde 7 Geri verme hakkının olmadığı durumlar

Müşteri spesifikasyonları doğrultusunda veya açıkça kişinin kişisel ihtiyaçlara göre üretilmiş ürünlerin teslimatı ile ilgili mesafeli satış sözleşmelerinde geri verme hakkı yoktur.

Madde 8 Mülkiyeti muhafaza kaydı

Satış fiyatının tümünün ödenmesine kadar satılan malın mülkiyeti tarafımıza aittir.

Madde 9 Güvence, garanti

(1) Garanti süresi iki yıldır. Garanti süresi ürünü teslim almanızla başlar.
Sarf malzemeleri ve aşınır parçalar garanti kapsamı dışındadır.
(2) Tarafınızca usulüne uygun olmayan kullanım, depolama, işletim veya hatalı veya dikkatsiz kullanım sebebiyle neden olunan hasar ve eksikliklerde sorumluluk kabul etmemekteyiz. Bize daha öncesinde tamir için yeterli zaman verilmeden, ürünün tarafınızca veya başkası tarafından tamir edilmesi nedeniyle yapılan masrafların tazmini talebinde bulunamazsınız.

Madde 10 Son hükümler

(1) Almanya Federal Cumhuriyeti kanunları, BM-Satın Alma Hukuku hariç tutulmak kaydı ile geçerlidir.
(2) Online mağazamızdan yapacağınız siparişlerde sözleşme dili olarak [VERTRAGSSPRACHEN] dilini seçme olanağına sahipsiniz. Ürünü Hamburg'daki mağazamızdan alırsanız, sözleşme dili Almancadır.
(3) Eğer Almanya'da sizin için genel yetkili mahkeme yoksa veya sözleşmenin gerçekleşmesinden sonra ikametinizi yurt dışına alırsanız veya dava açılırken ikamet adresiniz belli değilse, bu durumlarda bu sözleşmeyle ilgili veya bu sözleşmeden kaynaklanan tüm anlaşmazlıklarda yetkili mahkeme yeri Hamburg/Almanya'dır.

28.8.2012

Edeloptics GmbH
Straßenbahnring 19a
20251 Hamburg
Almanya


Telefon: +49 40 689878-890
Faks: +49 40 689878-828
E-Mail: info@edel-optics.com.tr
Internet: www.edel-optics.com.tr


Temsile yetkili müdür: Dennis Martens

Ticaret Sicil Mahkemesi: Hamburg Sulh Hukuk Mahkemesi
Ticaret sicil numarası: HRB 108926
Vergi kimlik numarası: DE264070174

Platform of the EU Comission for online dispute settlement: http://ec.europa.eu/consumers/odr
Yardıma mı ihtiyacını
Pzts-Cuma saat 10-19 e kadar hizmetinizdeyiz
Help Center
Submit a request
+44 330 818 6761
Satış mağazamız
 
Help Videos